شیوع گسترده ابتلا به سرطان در چهاربرج همزمان با دیگر مناطق آذربایجان

group of farm animals : cow, sheep, horse, donkey, chicken, lamb, ewe,goat, pig

به گزارش نشریه آغری و به نقل از هادی بهادری معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی خشک شدن دریاچه اورمیه و ریزگردهای نمکی برخاسته از آن، سرنجام باعث ایجاد فاجعه زیست محیطی در شهرهای آذربایجان گردید. بر این اساس آذربایجان غربی در سال جاری رتبه اول ابتلای سرطان و آسم در کشور را به خود اختصاص داد. بنا بر اظهارات بهادری و آزمایشات پزشکی دلیل اصلی این رشد فزاینده افزایش 2.5 برابری اشعه ماورا بنفش خورشید در دریاچه اورمیه و وجود زرات معلق سمی و سرطان زا از جمله فلزاتی مانند جیوه در هوای شهرهای آذربایجان است که همگی این مواد توسط باد وطوفان از کف دریاچه اورمیه منتقل می شوند.

شهر چهاربرج نیز به دلیل واقع شدن در مسیر حرکت این ریزگردها از جمله مناطق فوق العاده خطرناک و مستعد در زمینه تاثیر سوء این ریزگردها به شمار می رود. متاسفانه در سالهای اخیر، آمار ابتلا به سرطان به صورت چشم گیری در این شهر افزایش یافته است که بیشتر آنها را نیز افراد میانسال تشکیل می دهد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. houshang گفت:

    تانرینین سوزو قرآن دیلیجه : الله بیر قوم و مللتین سرنوشتین ده ریشمز مگر او زامان کی او قوم و مللت اوزو اوز سرنوشتین ده ریشه ! واقعییت بودور کی الله ایستمیر بیز بنده لری چوخ عذاب دا یاشییاق ویا چوخلو یئرسیز بالالار بیزی تابسین ولی بیز بنده لر اوز جانیمیزین ساغلیقینین قدرین بیلمیریک . جان ساغلیقی الدن گئدندن سونرا یوز بهانه سایریق !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *