ویدئو: پدیده‌ی موسیقی ترکی، رتبه‌ی نخست نظرسنجی شبکه شما

همزمان با انتشار رسمی آلبوم «یاغیش آلتیندا»، علی پرمهر توانست در رقابت با خوانندگان مطرح پاپ فارسی رتبه نخست نظرسنجی شبکه شما را به دست آورد.

به گزارش دورنانیوز، این روزها وقتی سخن از موسیقی پاپ به میان می آید، دیگر ذهن‌ها محدود به چند نام تکراری از میان خوانندگان تهرانی نمی‌شود، چرا که مدتی است یکی از جوانان خوش صدا و با استعداد تـُرک، با خود عهد کرده که جانی دوباره بر پیکره نیمه‌جان موسیقی مدرن ترکی در ایران بخشیده و مردم خطه آذربایجان را با فرهنگ و زبان مادری خود آشتی دهد. ترانه‌های دلنشین علی پرمهر چند صباحی است که در میان ایرانی‌ها بر سر زبان‌ها افتاده و ترکیب زیبای اشعار عاشقانه ترکی با صدای زیبای علی همگان را نسبت به احیای موسیقی ترکی و مدرنیزه شدن آن امیدوار ساخته است.

همانطوری که قول داده بود، اولین آلبومش با نام «یاغیش آلتیندا» چند روز پیش منتشر شده و در بسیاری از شهرها نظیر تبریز، اورمیه، اردبیل و حتی در ترکمن‌صحرای استان گلستان توزیع و با استقبال گسترده و بی‌نظیر مردم و به خصوص جوانان آذربایجان روبه‌رو شد. به طوری که وی به خبرنگار ما از اتمام تمامی سی‌دی‌های توزیع شده و درخواست مجدد برای ارسال به شهرهای مختلف خبر داده و این یعنی دیگر دوران رکود موسیقی ترکی در ایران به سرآمده و باید منتظر درخشش هنرمندان این خطه در عرصه‌های ملی و بین‌المللی باشیم.

علی پرمهر در روزهای اخیر، در نظرسنجی‌ای که در شبکه «شما» و در قالب برنامه «هنر پنجم» برگذار شد، بالاتر از نام هایی همچون احسان خواجه امیری (رتبه ششم) و فرزاد فرزین (رتبه پنجم) در صدر ایستاد.

علی که این روزها پای ثابت برنامه‌های شبکه‌های سراسری کشور است با ترانه «سنه گؤره» با اختلاف فراوان نسبت به رقبای نام آشنا و مطرح موسیقی پاپ فارسی، رتبه اول این نظرسنجی را از نگاه مخاطبان به دست آورد.

گفتنی است بنا به گزارش دورنانیوز، شهر اورمیه به عنوان پایتخت فرهنگی سرزمین آذربایجان، در آینده‌ای نزدیک میزبان این خواننده خوش صدا و با استعداد خواهد بود تا در صورت مهیا بودن شرایط، اولین کنسرت رسمی وی در این خطه از ایران و غرب آذربایجان برگزار شود.

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ahmad گفت:

    یاشاسین علی بی یولو داواملی

  2. afsoon گفت:

    یاشاسین علی پرمهر.تبریک دییرم بوتون اذربایجانی هم وطنلریمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *