شهروند چهاربرجی ده قلاده توله گرگ خاکستری را از مرگ نجات داد

عباس آذری چهاربرجآقای عباس آذری شهروند ساکن منطقه “قره‌آغاج” بالا چاربورج می‌باشد که در اقدامی تحسین برانگیز جان این بچه گرگها را نجات داده است. در مصاحبه‌ای که از سوی سایت اوجاق با وی داشتیم کم و کیف قضیه را از او پرسیدیم که توضیحات جالبی بیان داشتند:

چند روز پیش از یکی از دوستانم  آقای محمدعلی اَمَن زاده شنیدم که آب وارد لانه یک گرگ خاکستری واقع در منطقه آلازایان چهاربرج شده است و گرگ مادر مجبور شده بچه گرگها  را از لانه بیرون بیاورد و در قوواقلیق (قلمه‌زار) رها کند. این خبر به گوش برخی چوپانها نیز رسیده بود و از طریق دوستم باخبر شدم که می‌خواهند آنها را پیدا کرده و از بین ببرند. همچنین این توله گرگها با یک مشکل اساسی دیگری نیز رو به رو بودند و آن حمله دیگر حیوانات وحشی که مهمتریت آنها شغال (چاققال) بود، که دشمن اصلی توله گرگها محسوب می‌شود. در نتیجه فرصت را هدر ندادم و به منطقه آلازایان رفته و بعد از جستجوی فراوان توانستم همه آنها را پیدا کنم. من هر ده تای آنها را در یک قوطی گذاشتم و با خودم به خانه بردم. آنها خیلی گرسنه بودند و من با بطری شیر نوزاد به آنها شیر دادم و در یک مکان گرم نگهداریشان کردم. فردای آن روز با سازمان حفاظت از محیط زیست شهرستان بناب که یکی از دوستانم در آنجا خدمت می‌کند تماس گرفتم و حال قضیه را به آنها گفتم و خواستم توله گرگها را به آنها تحویل دهم. آنها نیز با اکیپی آمدند و بچه گرگها را تحویل گرفتند.

شهروند چهاربرجی ده قلاده توله گرگ خاکستری را از مرگ نجات داد

او خوشحال است که توانسته جان بچه گرگها را نجات دهد. وی می‌گوید بدون هیچ چشم داشتی این کار را انجام داده. ولی جای بحث یک گلایه و انتقاد از اداره حفاظت از محیط زیست وجود دارد که بهتر بود با رعایت اصول اخلاقی و از بابت تشویق، خبر مربوط به نجات این بچه گرگها با نام خود ایشان مخابره می‌کردند. متاسفانه در اخبار استانی شبکه سهند این خبر با نام محیط بانان سازمان حفاظت از محیط زیست شهرستان بناب منتشر و پخش شده است.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. یاشاسین جناب عباس آذری . چاربورجلولار بئله بؤیوک اینساندیلاردا . بولاردا نیمونه‌لری

    • ocaq گفت:

      طبیعت سئورلیک روحو چاربورج‌دا تقویت اولمالیدی. خصوصا بو کی قوواقلیق‌لاریمیزی حفظ ائله‌مه‌لی‌ییک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *