انتقاد امام جمعه چهاربرج از رواج ازدواج زود هنگام دختران در چهاربرج

امام جمعه چهاربرج - حجت‌السلام آذرپندارامام جمعه چهاربرج در خطبه‌های نماز جمعه امروز از رواج ازدواج زود هنگام دختران در منطقه انتقاد کرده است و از والدینی که اینکار را انجام می‌دهند گلایه کرده است.

بنا به گزارش‌های شهروندی رسیده به وبسایت اوجاق، حجت‌السلام آذرپندار با مخاطب قرار دادن والدین چهاربرجی، درباره‌ی تبعات مختلف اجتماعی، روانی و خانوادگی ازدواج فرزندان در سنین پایین تذکر داده است.

وی ضمن تقبیح این نوع ازدواج با اشاره به لزوم رسیدن به بلوغ جسمی و فکری در ازدواج اظهار کرده است که چگونه می‌توان از یک دختر 12 – 11 ساله انتظار داشت بتواند از عهده وظایف شوهرداری، خانه‌داری و تربیت درست فرزند برآید.

وی همچنین با اشاره به حداقل سن مناسب برای ازدواج، به والدین چهاربرجی توصیه کرده است در مسئله ازدواج دخترانشان عجله نکنند چرا که در خانه ماندن این فرزندان بهتر از این نوع ازدواج کردن آنهاست.

حجت‌السلام آذرپندار بخشی از آمار بالای طلاق در جامعه را به همین مسئله مربوط دانسته است.

این اظهارات قابل تقدیر امام جمعه چهاربرج در شرایطی صورت می‌گیرد، که به دلیل ساز و کارهای معیوب ازدواج در جامعه و موانع فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ازدواجِ درست، آمار طلاق و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. علما و روحانیت نقش بسیار مهمی در کمک به رفع این معضل و مشکلات دارند.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. فتاح گفت:

  سلام خسته نباشید فتاح جوادی

 2. بكتاش گفت:

  آقاي امام جمعه شمارا ارجاع ميدهم به قانوني كه خودشان درست كردند.
  در منطقه چهاربرج اتفاقا طبق قانون درست انجام ميدهند.اتفاقا براي خواستگاري دوستام آمده بودند .چهاربرج شما بايد الگوي ساير مناطق باشد.
  سن ازدواج موقت ودائم
  در (مواد ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴) قانون مدني سن نکاح براي دختر نيز همانند ازدواج دائم ۱۳ سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *