رحیم محرابی، تجربه‌ای موفق از فعالیت اقتصادی در چهاربرج

رحیم محرابی - چهاربرج - شهر چهاربرج - چاربورجکمتر کسی را در چهاربرج و منطقه می‌توان یافت که رحیم، جوان بیکار و تنبل دیروز و بوتیک دار فعال و موفق امروز را نشناسد.

رحیم محرابی فروشنده خوش اخلاقی که مفاهیم نوین بازاریابی و فروش را درک کرده و توانسته مچ فروشندگان سنتی را بخواباند و مشتریان آنها را جذب کند. فروشندگانی که از قدیم معروف به گران فروشی بوده‌اند.

او نیازها و ذائقه جوانان را می‌داند. علاوه بر این، از وضغیت بحرانی جیب آنها نیز خبر دارد. چون خودش هم زمانی مثل خود آنها بوده است.

درست است اخیرا مقداری قیمت‌هایش را گران کرده ولی انصافا در کنار خوش برخورد بودنِ خودش، اصلی‌ترین ویژگی مغازه او قیمت‌های مناسب و ارزان بوده است.

البته یک انتقاد هم می‌توان از او کرد آنهم اینکه بعضی از لباس‌هایش خیلی تکراری شده‌اند. درست است که لباس‌های مدل جدید گران هستند ولی دلیل نمی‌شود که او پیوسته اجناس و مدل‌های نه چندان جدید را بیاورد. او و سایر بوتیک‌داران شهر باید فکری به حال این مسئله بکنند تا تعداد بیشتری از خریداران چهاربرجی برای خرید لباس به شهرهای اطراف مراجعه نکنند.

ولی به هر حال آقا رحیم را می‌شود به عنوان تجربه‌ای از یک فعالیت اقتصادی موفق در شهر چهاربرج در نظر گرفت.

نمونه آقا رحیم نمونه‌ای از کارآفرینی‌های موفق در حوزه خدمات و فروش است. جوانان چهاربرجی می‌توانند با استفاده از نوآوری و خلاقیت خود به سمت ایده‌های مشابه و مهم‌تر از آن ایده‌های تولیدیِ صنعتی و یا کشاورزی بروند. کافی است عزم شکست ناپذیر داشته باشند و مقداری هم ریسک پذیر باشند. اول آخرش موفق خواهند شد. حالا بار اول نشد بار دوم. بار دوم نشد بار سوم. چند بار شکست که ایرادی ندارد.

بعد از اینها خالی از لطف نیست مصاحبه آقا رحیم با سایت 4borj را بخوانید که به نکات خوبی اشاره کرده است. رحیم می‌تواند الگوی خوبی برای شروع یک فعالیت اقتصادی باشد.

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

  1. ممنون از همکاری شما با چهاربرج دات کام… به امید پیشرفت هرچه بیشتر شهرمان.

  2. mehdi eughi گفت:

    slam ocaqda calisan qardaslarima

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *