سوء مدیریت متولی جدید توزیع آرد باعث بحران نان در چهاربرج شده است

چهاربرج در یکی دو ماه اخیر با مشکل کمبود نان مواجه شده است. اختلاف قیمت آرد دولتی با بازار و تبع آن فروش غیر قانونی آن توسط نانوایان در بازار آزاد یکی از مشکلات بود که هم اکنون سوء مدیریت مجموعه توزیع کننده آرد نیز به آن اضافه شده است. مسئله‌ای که باعث شده تهیه نان برای شهروندان در چهاربرج با مشکل مواجه شود.

اما داستان توزیع کننده جدید چیست؟

طبق بررسی‌ای که اوجاق از مراجع زیربط و نانوایی‌ها انجام داده است منشا اصلی مشکل کنونی عدم توزیع منظم به موقع آرد توسط پیمانکار جدید است. آرد منطقه آذربایجان غربی از سالهای گذشته توسط شرکت با سابقه حمل و نقل آبادان که یک مجموعه خصوصی است انجام می شده است. طبق اعلام خبرگزاریها از اول تیر ماه بسیج سازندگی استان وظیفه حمل و توزیع آرد را در سطح استان بر عهده گرفته است. متاسفانه عدم توزیع مناسب آرد توسط این مجموعه باعث ایجاد مشکلات کنونی شده است.

لازم به ذکر است مسئله انتخاب شرکت حمل و توزیع کالاهای اساسی در اواخر سال گذشته حاشیه‌هایی را در سطح کشور در پی داشت. در حالی که دو شرکت بزرگ خصوصی در مناقصه شرکت بازرگانی دولتی برای توزیع کالاها در سراسر کشور پیروز شده بودند، شرکت بازرگانی دولتی در اقدامی شائبه برانگیز این مناقصه را ابطال کرده بود که باعث اعتراض‌های بسیاری شده بود. اقدامی که نتیجه آن اکنون خود را در قالب مشکل تامین نان شهروندان نشان داده است.

انتظار می‌رود فرمانداری میاندوآب، متولی توزیع آرد و سایر مسئولین زیربط در اسرع وقت با برقراری سیستم نظارت و ارزیابی دقیق مشکل تامین آرد را برطرف کنند. شرایط اقتصادی طوری است که مردم حداقل برای تامین نان نباید متحمل رنج جدیدی بشوند.

سایت اوجاق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *