علی دایی سفیر بین المللی احیای دریاچه اورمیه شد

علی دایی سفیر بین المللی احیای دریاچه اورمیه شددایی: بی توجهی مسئولان باعث خشکی دریاچه اورمیه شده است

علی دایی که برای شرکت در یک مسابقه خیریه فوتسال به اورمیه سفر کرده، به همراه محمد پنجعلی در برنامه اولدوز شبکه آذربایجان حضور یافت.

علی دایی که با زبان ترکی در این برنامه صحبت می‌کرد، با افتخار از اصالت آبا و اجدادی خود سخن گفت و اظهار کرد به ترک بودن خودش افتخار می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد: در دوران کودکی و نوجوانی همراه خانواده‌ام برای گردش و شنا به دریاچه اورمیه آمده‌ام اما با تمام علاقه‌ای که برای دیدن شهر اورمیه داشتم، در دوران بازیگری و مربیگری‌ام، این فرصت نصیبم نشده بود.

سرمربی پیشین تیم‌ ملی درخصوص وضعیت فعلی دریاچه اورمیه نیز اینگونه اظهار نظر کرد: دوران کودکی که به دریاچه اورمیه می‌آمدیم، اینجا شرایط خیلی خوبی داشت اما متاسفانه درحال حاضر این دریاچه زیبا، خشک شده است.

دایی در مسابقه تلویزیونی این برنامه که پیرامون دریاچه اورمیه بود، شرکت کرد و به گزینه شماره ۲ رای داد. سوال مسابقه در مورد دلیل خشک شدن دریاچه اورمیه بود که مردم یکی از گزینه‌های: ۱- خشکسالی، ۲- بی‌توجهی مسئولان و ۳- مصرف زیاد آب، را می‌توانستند انتخاب و ارسال کنند.

علی دایی سفیر بین المللی احیای دریاچه اورمیه شد

دایی اولین سفیر بین المللی احیای دریاچه اورمیه

به گزارش دورنانیوز، تیم‌های فوتبال منتخب تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۹۸ فرانسه و باشگاه ۹۰ اورمیه روز پنجشنبه در دیداری تدارکاتی و برای احیای دریاچه اورمیه برابر هم به میدان رفتند که این بازی با برتری ۹ بر ۴ تیم منتخب ایران به پایان رسید.

در این مسابقه که در ورزشگاه ۶ هزارنفری غدیر اورمیه برگزار شد، علی دایی (۶ گل) و مهرداد میناوند، رسول خطیبی و آتیلا حجازی (هرکدام یک گل) برای تیم منتخب ایران به ثمر رساندند. دایی تنها بازیکنی بود که در جریان این مسابقه تعویض نشد و درکنار ۶ گل زده، یک پاس گل هم داد.

در حاشیه این مسابقه، علی دایی از طرف استاندار آذربایجان غربی با اهدای لوحی به عنوان سفیر بین المللی احیای دریاچه اورمیه معرفی گردید.

در قسمتی از این لوح آمده است:

جناب آقای علی دایی

از اینکه جنابعالی نیز به این موضوع مهم زیست محیطی توجه ویژه ای دارید، به خود می بالیم و از تلاشی که برای احیای دومین دریاچه شور جهان خواهید کرد، مسروریم.

یقیناً عنوان «اولین سفیر بین المللی احیای دریاچه اورمیه» برازنده حضزتعالی است.

امید است فرزندان این دیار، طلوع و غروب را در پهنه دل انگیز دریاچه اورمیه نظاره گر باشند.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. ahmad گفت:

  توپراغیم اوزوکسه گؤی قاشی سان سن
  قویماریق فیکرینه قوروماق گله!
  او قده ر آغلاییب سیزیلداریق کی
  گؤزوموز یاشلاری چایلارا دؤنسون
  آخیبان کؤنلونه سنی دویودسون

 2. رشدیه گفت:

  انشاالله همان طور که درمیدان فوتبال برای
  مردم ایران و بخصوص مردم آذربایجان افتخار
  آفریددر احیای دریاچهء ارومیه نیز چنین افتخاری بیافریند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *