تشکیل فراکسیون ترک‌زبانان مجلس با حضور ۶۰ نماینده

majles jadid_8510

به گزارش اوجاق به نقل از یول‌پرس، احمد علیرضابیگی  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نخستین نشست فراکسیون نمایندگان ترک‌زبان مجلس دهم با حضور بیش از ۶۰ نفر از منتخبین مردم، اظهار داشت: من و ۴ نفر از همکارانم از حوزه‌های انتخابیه تهران، اورمیه، مشکین‌شهر و خدابنده به عنوان اعضای هیات رئیسه موقت این فراکسیون انتخاب شدیم.

وی با اشاره به ۱۰۳ رای فراکسیون امید به محمدرضا عارف در انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ ابراز کرد: همدلی و همراهی همکاران ترک در مجلس شورای اسلامی باعث شد آقای پزشکیان بتواند با رای قاطع ۱۵۴ نفر از نمایندگان به عنوان نائب رئیس اول مجلس انتخاب شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از اعلام رای آقای پزشکیان، یکی از نمایندگان شاخص فراکسیون امید به این نتیجه رسیده بود در صورت رقابت پزشکیان با آقای لاریجانی، قطعا وی می‌توانست در صندلی ریاست مجلس تکیه بزند.

عضو هیات رئیسه موقت فراکسیون ترک‌زبان‌های مجلس دهم رسالت این فراکسیون را ایجاد وفاق و همدلی بیشتر در بین جمعی از نمایندگان فارغ از هر تفکر جناحی برای ایفای نقش ملی استان‌های کشور و توزیع عادلانه منابع دانست و گفت: یقین دارم فراکسیون می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مختلف مجلس نقشی تاثیرگذار و چشم‌گیر داشته باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: امیدوارم فراکسیون بتواند در انتخاب روسا و اعضای ۱۴ کمیسیون‌ تخصصی مجلس نیز تاثیر موثری داشته باشد.این نخستین بار است که نمایندگان ترک از سرتاسر ایران در قالب یک فراکسیون گرد هم می‌آیند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *