حال و روز دیوارهای شهر چهاربرج بعد از انتخابات مجلس/ چهره زشت انتخابات این بار بر روی دیوارها+تصاویر

دیوارلار2

انتخابات مجلس شورای اسلامی با همه فراز و نشیبهایش به پایان رسید و مردم برای 4 سال دیگر نمایندگان خودشان را شناختند؛ ولی این دوره از انتخابات با دوره های دیگر در حوزه میاندوآب-تکاب و شاهین دژ یک تفاوت اساسی داشت که شاید کمتر به آن پرداخته ایم و یا اصلا به آن فکر هم نکرده ایم. مثاله ای که باعث ایجاد بی نظمی و زشتی بسیار گسترده ای بر فضای شهری و دیوارهای شهر چهاربرج شده و روح زیباپسند آدمی را بسیار آزرده می کند.

این روزها به هر کجای چهاربرج که می روی پر است از شعارها و تبلیغات این نمایندگان؛ از دیوارهای مدارس گرفته تا تزئینات و رنگامیزیهای جداول پارکها و بلوارها پراست از این قبیل شعارها حتی عده ای به گلدانهای زیبا و گران قیمتی که شهرداری چهاربرج در انتهای بلوار باکری گذاشته نیز رحم نکرده و روی آنها نیز نام کاندیدای محبوب خودشان را نوشته اند. شاید فکر کنیم که دیگر بدتر از این نمی شود ولی با اندکی چرخیدن در شهر متوجه می شویم که بدتر از این هم وجود دارد و آن نوشتن تبلیغات بر روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که اکثر آنها بکلی از بین رفته اند.

براستی چرا ما شاهد این چنین اقداماتی از سوی این افراد می باشیم؟ آیا تبلیغ به هر قیمتی صحیح است و ارزش تخریب فضای زیبای شهر را دارد؟ آیا تبلیغ هم میتواند قوانینی داشته باشد؟ منفعتی که این عزیزان در طول 4 سال نمایندگیشان به شهر ما خواهند رساند آیا میتواند بیشتر از این تخریباتشان باشد؟ آیا کاندیداهای محترم نمی دیدند که طرفدارانشان چگونه و با چه ابزاری آنها را تبلیغ می کنند؟ مطمعنا کور نبودند پس چرا هیچ اقدامی برای جلوگیری از این اقدامات زشت انجام ندادند؟ شاید برای آنها دیگر اخلاق و هویت انسانی و دینی در انتخابات به کلی ارزش و جایگاه خود را از دست داده و جایگاه والا برای این عزیزان “به هر قیمتی وارد مجلس شدن باشد.” شاید ما نیز مقصریم چرا که هیچ وقت این اقدامات مبلغین و کاندیداها را مورد نکوهش و اعتراض قرار ندادیم و آنها خیلی راحت بر روی دیوار زیبا و گچبری شده حیاط خانه مان فحش به یکدیگر نیز نوشته اند.

در این باب سخن هر چه بگوییم باز حرف زیاد است و دلهامان پر ولی سخن کوتا و دُرمانند را پدرانمان چه زیبا گفته اند: “یاریمادیق ایستیسیندن، کور اولدوق توستوسوندن!”

احمد جوادی

دیوارلار5

دیوارلار1

دیوارلار3

دیوارلار6

دیوارلار0

دیوارلار4

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *