معرفی وبلاگ روستای چره‌جلی

روستای چرجلی

عکس تپه باستانی روستای چرجلی به همراه شهید علی عباسی تنها شهید این روستا

سایت اوجاق در نظر دارد برای معرفی هر چه بهتر فرهنگ، فولکلور، آداب و رسوم و پتانسیل‌های مختلف منطقه وبلاگ‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند را معرفی نماید.

وبلاگ چره‌جلی یکی از وبلاگهای خوب منطقه است که با اشاعه فرهنگ و آداب رسوم مردم منطقه به ویژه روستای چره‌جلی (روستای فیروزآباد در 3 کیلومتری چهاربرج) سعی در شناساندن هرچه بهتر فرهنگ، فلکلور و تاریخ این دیار به خوانندگان دارد. این وبلاگ با تاکید بر فرهنگ بومی روستای خود و با نگاهی خوب و قابل تحسین به مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و دیگر موضوعات مرتبط سعی کرده است که به دغدغه‌های مختلف بپردازد. می توان گفت که این وبلاگ نگاه جالب یک جوان اهل روستای چرجلی به دنیا با همان ویژگی‌های منحصر به فرد و خاصی که از آن سراغ داریم می‌باشد.

درست است که مطالب تکرار ی زیادی در این وبلاگ مشاهده می‌شود و مطالب اورژینال مربوط به خود روستا در بین سایر مطالب گم است ولی با بررسی مطالب تالیفی وبلاگ، با یک جهان بینی بومی و اصیل و در عین حال سالم و به روز روبرو می‌شویم. امید است این وبلاگ در این مورد یک بازنگری انجام دهد تا رسالت اصلی وبلاگ بیشتر به چشم آید.

گفتنی است نویسنده این وبلاگ مطالعات زیادی نیز در حوزه زبان و ادبیات ترکی و تاریخ ترکهای ایران انجام داده است که در نوع خود بسیار قابل تحسین است.

آدرس و لینک این وبلاگ در زیر آمده است:

http://www.charehjale.arzublog.com

در زیر برخی از عکسهای جالب این وبلاگ را انتخاب نموده‌ایم:

روستای چرجلی

مراسم تحویل سال 1394 در مسجد روستای چره‌جلی

 

روستای چرجلی

مراسم باستانی “اؤلولر بایرامی” پنجشنبه آخر سال در قبرستان روستا

روستای چرجلی

یکی از ریش سفیدان روستا که به تازگی به رحمت خدا رفته است

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *