به یاد زلزله قره داغ…

به یاد زلزله قره داغ21 مرداد ماه 1391 زلزله 6.4 ریشتری شهرستان‌های کلیبر، اهر، هریس و ورزقان در منطقه قاراداغ آذربایجان را لرزاند و بسیاری روستاهای این شهرستان‌ها را با خاک یکسان کرد.

محرومیت فجیع این منطقه، عدم توجه دولت به زیرساخت‌ها، عدم ترغیب مردم به خانه سازی استاندارد در این منطقه زلزله‌خیز و عدم تخصیص اعتبارات لازم باعث شد تا مردم با تلفات جانی و مالی زیادی مواجه شوند. چنانکه اگر این زلزله در شب هنگام و خواب بودن مردم رخ می‌داد ما با یک فاجعه انسانی به مراتب بزرگتر روبرو می‌شدیم.

21 مرداد ماه درست است که یادآور خاطرات تلخی برای مردم آذربایجان است ولی بسیج عمومی مثال زدنی مردم آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین ایران در قالب تشکل‌های مردمی و حمایت‌ها و کمک‌های بی دریغ و بی مانند ایشان یکی از خاطرات به یاد ماندنی این رویداد تلخ را رقم زد.

در زیر توجه شما را به عکس‌هایی از کمک رسانی جوانان چهاربرج در ایام زلزله قاراداغ جلب می‌کنیم.

به یاد زلزله قره داغ

به یاد زلزله قره داغ

به یاد زلزله قره داغ

به یاد زلزله قره داغ

به یاد زلزله قره داغ

 

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

 1. مطلب خوبی بود و انعکاس دادم .
  البته از همه جوانان شهرم که در عکسها مشخص هستند ودر آن ایام به کمک مردم زلزله زده شتافتند تشکر می کنیم.
  اهر هریس ورزقان … اونوتماییک هش زامان

  • ocaq گفت:

   چوخ ممنون سیزدن.

  • ocaq گفت:

   در کنار این اکیپ که در چهار روز از حساس ترین روزهای زلزله، کمکهای مردمی را توسط روزانه دو وانت به منطقه زلزله زده منتقل کردند و به صورت میدانی در بین زلزله زدگان توزیع کردند، گروههای مختلف مردمی و مذهبی هم با راه اندازی جایگاههای کمک به زلزله زدگان کمکهای بسیار خوبی برای هم وطنانمان تدارک دیدند.
   چهاربرج همپای سایر مناطق ترک نشین در جریان زلزله قره داغ فعالیت چشمگیری را از خود به نمایش گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *