قانون گذارانی که خود نقض قانون می کنند!

000111

با نزدیک شدن به روز انتخابات، فعالیت نامزدهای انتخاباتی نیز روز به افزایش می یابد. در این بین کاندیداها و طرفداران آنها از انواع اقسام روشهای تبلیغی بهره می جویند تا بلکه در روزهای باقیمانده از رقبای خود پیشی بگیرند و نظر مردم را به خودشان بیشتر جلب نمایند. از لشکرکشی های خیابانی گرفته تا دادن پول و خرید شارژ تا متوسل شدن به تهدید و تهمت و افطرا، روشهای تبلیغی مرسوم بین این نامزدها شده است.  برخی نیز باز وعده های سر خرمن را شروع کرده اند و حتی بیشتر از کاندیداهای ریاست جمهوری قول ایجاد تغییر، مهار تورم، رونق اقتصادی و توسعه سرمی دهند. برخی نیز می خواهند آرامش، شادی و لبخند را به مردم بازگردانند! و عده ای نیز قول احداث چندین کارخانه تولیدی را داده و در 30 سال گذشته هر پروژه عمرانی که در منطقه ایجاد شده است را به نام خودشان می زنند.

در کنار این مسائل که بر شمردن آنها برایمان تازگی نداشته و تقریبا برای تمام مردم منطقه عادی شده است، مسئله جالب دیگری در چهاربرج اتفاق افتاده که نمونه آن را در شهرهای دیگر کمتر می توان مشاهده نمود و آن هم تبلیغات یکی از نامزدهای حوزه انتخابی استان آذربایجان شرقی در چهاربرج است. جالب است که این فرد و طرفداران آنها مردم چهاربرج را ترغیب می نمایند که در روز انتخابات به حوزه انتخابی کاندیدای مورد نظر رفته و رای خود را به ایشان بدهند. و برای این کار چندین دستگاه ماشین نیز در نظر گرفته اند!

این مسئله جدا از نقض قانون انتخابات سالم در فضای رقابتی برابر، از یک سو حق تعیین سرنوشت شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنیم را زیر سوال می برد و از سویی دیگر یکی از تخلفات بزرگ انتخاباتی و زیر پا گذاشتن قانون است. نمایند ه ای که اصلی ترین کارش قانون گذاری و تدوین و تصویب قانون است اگر خودش هیچ التزام و اعتقادی به قانون نداشته باشد چه آینده ای می تواند برایمان نوید بخش باشد؟ به قول دوستان “هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک!”…..

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. رشدیه گفت:

    بوجور آداملارا نه دماق اولار .
    بو سرتیق پیشیک اصول گرادور یا اصلاح طلب.
    هر ایکه حالته ، الله حفظ اله سین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *