جشنواره‌ی بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی در اورمیه برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به فراخوان منتشر شده در خصوص دهمین جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی گفت: این جشنواره بین المللی همزمان با دهه کرامت، شهریور ماه در اورمیه برگزار می شود.

حجت الاسلام محمدباقر کریمی روز افزود: فراخوان این جشنواره بین المللی منتشر شده و شاعران داخلی و خارجی که قصد شرکت در این جشنواره را دارند، می توانند آثار منتشر نشده خود را تا مردادماه به دبیرخانه جشنواره به نشانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ارسال کنند.

وی اظهار کرد: ترکی بودن زبان آثار ارسالی، عدم حضور اشعار در جشنواره های مشابه دیگر، امکان حضور تمامی شاعران از دیگر کشورها و پذیرفتن سه اثر از هر شاعر در بخش مسابقه از جمله شرایط و ویژگی های جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذربایجانی به شمار می روند.

وی درباره استقبال از جشنواره امسال افزود: جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذربایجانی تاثیرگذارترین جشنواره فرهنگی و هنری است. وسعت بازتاب این جشنواره به گونه‌ای است که علاوه بر استان و کشور ، خوراک معنوی یک ساله مردم مسلمان و عاشقان اهل بیت در کشور های ترکیه ، آذربایجان، عراق و جمهوری خود مختار نخجوان  و حتی  کشور آلمان و یوگسلاوی شده است و حضور شبکه های جهانی و تولید برنامه های محتوایی و کیفی بزرگترین ثمره تبلیغی این جشنواره شده است و برگزای این گونه جشنواره ها قدم کوچک در تبیین فرهنگ رضوی  می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: نفرات برتر این جشنواره در دو بخش داخلی و خارجی انتخاب و برای هر کدام از آنها جوایز ارزنده ای تعلق می گیرد.

حجت الاسلام کریمی گفت: اورمیه سابقه بسیار خوبی در میزبانی جشنواره های شعر به ویژه جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذربایجانی دارد که امیدواریم با توجه به این سابقه درخشان بتوانیم این دوره را نیز همچون دوره های گذشته با موفقیت به پایان برسانیم.

گفتنی است، این جشنواره هر سال و در آستانه میلاد امام رضا (ع)، با حضور شعرایی از استان های ترک نشین ایران و هم چنین شعرای کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان و… در اورمیه برگزار می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *