موضوع احیای دریاچه اورمیه نباید سیاسی شود

دبیر ستاد احیای دریاچه اورمیه، عیسی کلانتریدبیر ستاد احیای دریاچه اورمیه با بیان اینکه موضوع احیای دریاچه اورمیه نباید سیاسی شود، گفت: اگر بتوانیم تا ۱۰ سال آینده وضعیت دریاچه ارومیه را به تراز اکولوژیک برگردانیم باید خداوند را شاکر باشیم.

به گزارش مهر، عیسی کلانتری عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دولت و مردم هیچکدام به تنهایی قادر به احیای دریاچه اورمیه نیستند، افزود: وضعیت فعلی دریاچه اورمیه یک تهدید جدی برای منطقه است.

وی با اشاره به اینکه اگر وضعیت به همین روال پیش برود تا هشت سال دیگر در شهرستان عجبشیر و برخی از شهرهای حاشیه دریاچه آثاری از درخت نخواهد ماند، ادامه داد: منابع آبی روز به روز محدودتر می شوند.

کلانتری سپس با بیان اینکه برای حفظ منابع آبی کشور باید آب کمی برداشت کنیم و حاکمیت و دولت نیز موظف است به مردم کمک کند، افزود: منابع موجود آب های زیرزمینی در کشور ۳۳ میلیارد مترمکعب است و این درحالی است که براساس اعلام وزارت نیرو سالانه ۵۵ میلیارد مترمکعب آب برداشت می شود.

دبیر ستاد احیای دریاچه اورمیه با تاکید بر اینکه هم اکنون در کشور تنها دریاچه اورمیه در حال نابودی نیست، افزود: کشور در معرض خطر کم آبی قرار دارد و مهمترین علت آن سیاست گذاری های اشتباه گذشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *