اقدام قابل تحسین هواداران و مدیرعامل تراکتور در حمایت از شیعیان قره باغ آذربایجان/مدافع ارمنستانی جایی در تراکتور ندارد

arzad

تحلیل اوجاق: چند روزی است که اخبار نقل و انتقالات تیم های لیگ برتری بسیار داغ شده و تیم ها در حال یارگیری و خرید بازیکنان مدنظر خودشان می باشند. در این بین تیم تراکتورسازی نیز با چند بازیکن مطرح فصل پیش خود به توافق رسید و خریدهای خوبی مثل جذب محمد ابراهیمی متعصب و محبوب هواداران نیز یکی از خبرهای خوشحال کننده برای هواداران بود.

ولی در روزهای گذشته خبر پیوستن مدافع تیم ملی ارمنستان به تیم تراکتور بازهم درصدر اخبار و حواشی این باشگاه قرار گرفت و موجب شکل گیری موجی از ناراحتی ها و نارضایتی ها در بین هواداران و مردم آذربایجان شد. سرانجام “هارویان” مدافع ارمنی به تبریز آمد و تقریبا کار انتقال این بازیکن به تراکتور تمام شده بود ولی هواداران تراکتور از اعتراض دست برنداشته و دست به دامن مدیرعامل جدید خود شدند که از این انتقال جلوگیری کند.

به این ترتیب صفحه شخصی آقای آجارلو تبدیل به مکانی شد که هواداران اعتراض خود را به این مساله اعلام نمایند و به انتقال این بازیکن نه بگویند. آنها دلیل این امر را هم حمایت و همیاری از مردم مظلوم قره باغ و برادران مسلمان و شیعه خود که در اسارت رژیم نژادپرست ارمنستان قرار دارند اعلام نموده و با این اقدام با دولت جنگ طلب و متخاصم ارمنستان اعلام برائت نمودند.

سرانجام مدیرعامل تراکتور بنابه خواستهای بیشمار هواداران و مردم شریف آذربایجان از خرید این بازیکن منصرف شد. و تصریح کرد که من برای اتحاد ترکها حول محور تراکتور آمده ام و خرید این بازیکن مانع از شکل گیری این اتحاد و قهرمانی تراکتور می شد. در نتیجه هارویان را نمی خواهیم.

این مساله باعث بازتابهای مختلف رسانه ای نیز شد و خبرگزاری های ارمنستان نیز به آن پرداختند ولی نقطه تاسف بار این مساله حمایت خبرگزاری آی اسپورت و سایت برنامه نود از کشور ارمنستان بود! هموطنان عزیزمان در این سایتها عوض اینکه این اقدام سردار آجرلو و هواداران تراکتور را مورد تحسین قرار داده و از برادران شیعه و هزاران زن و کودکی که در قره باغ اشغالی توسط همین کشور ارمنستان دچار نسل کشی شدند حمایت نمایند در کمال وقاهت این کار تراکتوری هارا “نژادپرستی” توصیف نمودند.

کاملا معلوم است که اقدام این سایتها با چه اهداف سیاسی صورت می گیرد چراکه هر کسی بخوبی می داند که هواداران تراکتور و مردم آذربایجان هیچ مشکلی با نژاد ارامنه و یا بهتر بگوییم هیچ مشکلی با کسی به دلیل ارامنه بودنش ندارند همین که یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ تراکتور یک ارمنی به نام “آندرانیک تیموریان” بود گواه این مساله است. شاید به طور یقین الان هم خیلی از تراکتوری ها آرزو دارند که باز هم شاهد حضور آندو در تراکتور باشند.

حال با تحلیل این عزیزان این سوال مطرح می شود که کشورهای اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین هیچ گاه بازیکن اسرائیلی نمی گیرند و ورزشکاران کشورمان نیز هیچ گاه مقابل ورزشکاران اسرائیل غاصب به میدان نمی روند، آیا این کارها نیز نژادپرستانه است؟

 

 

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

 1. مهدی مرادی گفت:

  چوخ دیرلی بیر یازی.
  بوتون ایران میللتی بونو بیلمه لیدی کی تورک نیژادپرست دئیل فقط اوز مظلوم میللتینی موحافیظه ائدیر. آتالاریمیزین گوزل بیر مثلی واریمیش کی غیرتسیز بیر آدامی گورنده دییرمیشلر: آجیننان ائرمنی یه دایی دئییر. ایندی بو فارسلارا دا گرک دییسن سیزه نه اولوب کی ائرمنی یه دایی دییرسیز؟
  اللرینیزه ساغلیق. یاشاسین اوجاق سایتی.

 2. رشدیه گفت:

  بو چوخ دیرله بیر حرکتیده ، من فوتبالچه دیرم والیباچیام یعنی علاقم وار آما بو خبره اشیدیق ده دیق نیه ارمنی .
  بیر تعداد آداملردا که دیه لر بو ایش نژادپرستی اولور اونلار ملکه نین اوشاقلاریدلار. بیزده دیریق
  ایت حورر کاروان گچر
  یاشاسین تراختور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *