عدم برفروبی خیابانهای چهاربرج/ کمبود امکانات یا سوء مدیریت شهرداری

yeni1

بارش برف اخیر در چهاربرج درست است که باعث خوشحالی شهروندان چهاربرجی بخصوص کشاورزان عزیز شد ولی مشکلاتی را نیز برای آنها در پی داشت؛ مشکلاتی که شاید در ظاهر زیاد به چشم نیاید ولی سبب ایجاد چالشهای جدی برای اهالی چهاربرج بخصوص زنان، کودکان و افراد مسن گردید و حتی صدماتی نیز بر آنها وارد نمود. عدم برفروبی خیابانهای چهاربرج و به طبع آن یخبندان شدید باعث شد که خیابانهای شهر به شدت لغزنده(شیره بوز) شود و راه رفتن و عبور و مرور ماشینها در آن به سختی صورت گیرد. تا آنجا که بنا به گفته مردم شهر، بسیاری از شهروندان در هنگام راه رفتن سر خورده ونقش زمین شده اند. در گفتگویی که با یکی از کارکنان شهرداری چهاربرج داشتیم ایشان کمبود تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در این زمینه را برجسته نموده و مشکل اصلی را نبود چنین تجهیزاتی در شهرداری قلمداد کردند. بر فرض اگر پرسنل شهرداری با چنین مشکلی نیز مواجه باشند باز مسئول تهیه چنین ماشین آلاتی بر عهده شهرداری محترم است. از آنجایی که طبق معمول همیشه شهردارمحترم برای تامین نیازهای شهرداری و حل مشکلاتی از این دست، بحث کمبود بودجه و…را مطرح میکنند پاشیدن نمک کافی می توانست تا حدودی مشکل موجود را حل نماید ولی متاسفانه این امر نیز به خوبی صورت نگرفت. سوالی که در این موضوع ذهن ما را به خود مشغول می کند این است: در روزگاری که به دلیل خشک شدن دریاچه اورمیه تمام منطقه را نمک رایگان فرا گرفته است چه دلیلی داشت که آن را هم از کوچه ها و خیابانهای چهاربرج دریغ کنید؟ نمک که دیگر نیازی به بودجه و طی مراحل قانونی و اداری ندارد. کمی بیشتر میپاشیدید تا مردم با کله زمین نخورند.

yeni2

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. شهروند گفت:

    مدیریت محترم پاشیدن نمک در سطح معابر، موجب آسیب رسانی به زیر ساخت های معابر و تخریب آسفالت و پخش شدن گرد و خاک در هوا پس از آب شدن برفها می شود و همچنین گیاهان شهری هم به علت عدم سازگاری با نمک در درازمدت دچار ضایعه و سوختگی شده و در نهایت به نابودی و خشک شدن گیاهان و آلودگی خاک و در نهایت پیشروی مناطق شور حوزه دریاچه و در نهاین به خالی شدن از سکنه و موجود زنده منجر می‌شود.
    البته شاید شهرداری محترم به دور از این نکات کارشناسی و فقط با کم کاری از این امر خودداری نموده است که نمی توان قاطعانه جواب داد

    • ocaq گفت:

      در اینکه پاشیدن نمک برای برفروبی خیابانها روشی غیر استاندارد می باشد شکی نیست ولی حداقل کاری است که می توان از ایجاد مشکلات بیشتر و بزرگتر جلوگیری کرد. بهترین راهکار ممکن در این زمینه استفاده از دستگاههای برفروب می باشد که هنوز در شهرداری چهاربرج وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *